ادویه های پرخاصیتی که درمان هر دردی هستند

خاصیت انواع ادویه های پرمصرف

ادویه ها تنوع و فواید زیادی دارند اما باعث کاهش سدیم مصرفی هنگام طبخ می شود و تنها هدف از مصرف ادویه طعم دار کردن غذا نیست بلکه کاهش مصرف نمک است با اضافه کردن بهترین ادویه ها روزانه می توانید حافظ سلامتی هم باشید.خاصیت ادویه ها

خاصیت ادویه ها برای سلامتی بدن و درمان دردها
فواید مصرف ادویه ها

افزایش متابولیسم:تخم خردل

اضافه کردن ادویه به تقویت متابولیسم و سوزاندن چربی کمک می کند یک قاشق چای خوری پودر تخم خردل خالص رامیل کنید بسیار انرژی زا است.

مشکلات گوارشی :زنجبیل

قرن هاست که از زنجبیل برای تورم و حالت تهوع استفاده می شود و همچنین خاصیت دفع سموم را هم دارد زنجبیل را به نوشیدنی هایتان اضافه کنید و بعد از هر وعده بخورید.

رفع گاز معده :گشنیز

گشنیز محرک بسیار خوبی برای آزاد شدن گازهای معده بعد از غذا است ، به سادگی می توانید از گشنیز داخل غذا و چای استفاده کنید ،برای این منظور دقایقی چای را بجوشانید و با عسل مزه دار کنید.

هضم راحت غذا :رازیانه

این ادویه پرخاصیت بسیارهاضم و منبع مناسبی از فیبر است و گرفتگی های مختلف شکمی را درمان می کند ، برگهای رازیانه را در سالاد و سوپ استفاده کنید.

ادویه ضد درد :ریشه شیرین بیان

شیرین بیان به دلیل خاصیت ضد التهابی درد و التهاب را کاهش می دهد ، اما اگر بیماری قلبی ، دیابت یا فشار خون بالا دارید باید از خوردن آن صرف نظر کنید . ۲ بار در روز یک قاشق چای خوری پودر ریشه شیرین بیان را به مدت ۱۰ دقیقه در آب گرم ریخته و بعد میل کنید.

معجزه های درمانی :سیر

بسیار برای دردهای مفصلی و گرفتگی عضلات مفید است و برای بهبود دردهای عضلانی ناحیه درد را با روغن سیر ماساژ دهید . مصرف روزانه ۲ -۳ بوته سیر خام از تورم جلوگیری می کند.

ترک اعتیاد :رزماری

رزماری خاصیت ضد قارچی ، ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد که به عنوان دارو برای جگر محسوب می شود ، رزماری را در غذاها و مرغ و سوپ هم اضافه کنید.

ارتقاء سیستم ایمنی بدن :زردچوبه

خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و کل سیستم ایمنی بدن را حمایت می کند و سلامتی پوست و قلب را هم به دنبال دارد و همچنین برای حفظ وزن هم مفید است . یک قاشق زردچوبه را داخل شیر گرم بریزید و دو بار در روز بنوشید یا می توانید یک قاشق چای خوری از آن را به سبزیجات و برنج به عنوان چاشنی اضافه کنید.

فلفل سیاه ضد چاقی :

فلفل سیاه خواص زیادی دارد که می توان به خاصیت جلوگیری از چاقی و مشکلات شکمی اشاره کرد ، فلفل سیاه کلسترول را پایین نگه می دارد. فلفل سیاه را می توانید به عنوان طعم دهنده قبل از پخت به غذا یا در حین و یا بعد از آن اضافه کنید.

کاهش چربی های شکمی :دارچین

دارچین به سطح انسولین خون کمک می کند ، کمی دارچین را با صبحانه می کنید.

دفع سموم با فلفل قرمز :

معمولاً کبد سموم را دفع می کند و چربی های اضافه را تجزیه می کند. یک لیوان آب گرم با لیمو و مقداری فلفل قرمز را ترکیب و قبل از صبحانه میل کنید تا این چربی ها دفع شوند.

سعی کنید در طول روز این ادویه ها را در رژیم غذایی تان بگنجانید چون فواید بیشماری داشته و درمانگر طبیعی محسوب می شوند.

حامد
شهریور 22, 1398
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.